- Part No. AB-BBD06ML-BBDHL-QF010
- Category Components
- Category Connector/Terminal/Pin
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ABBBD06MLBBDHLQF010
X-LOK
STANDARD SIZE
PLASTIC
10A+5A
06 PINS
MALE CONNECTOR
MALE CONTACT
STRAIGHT-TO-STRAIGHT
PUSH LOCK
OVERMOLDED DOUBLE ENDED
LENGTH 10000MM
IP68 ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 24/02/2026
AB-BBD06ML-BBDHL-QF010
Specifications
- Category Components
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ABBBD06MLBBDHLQF010
X-LOK
STANDARD SIZE
PLASTIC
10A+5A
06 PINS
MALE CONNECTOR
MALE CONTACT
STRAIGHT-TO-STRAIGHT
PUSH LOCK
OVERMOLDED DOUBLE ENDED
LENGTH 10000MM