- Part No. Q015SA012A
- Category Panel Accessories
- Category Surge Arrestor/Suppressor
- Weight 9.98 kgs
Product Information
Description:
ABB
Q015SA012A
SURGE ARRESTOR
POLIM-S
GAPLESS
15 KV / 12.7 MCOV
DUTY CYCLE 15 V
23.6" CREEPAGE DISTANCE
11.6" STRIKE DISTANCE
18.3" LENGTH
METAL OXIDE
DIRECT MOLD POLYMER / SILICONE RUBBER HOUSING
STANDARD VERTICAL / UPRIGHT MOUNT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 04/02/2026
Q015SA012A
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. Q015SA012A
- Category Panel Accessories
- Weight 9.98 kgs
Product Information
Description:
ABB
Q015SA012A
SURGE ARRESTOR
POLIM-S
GAPLESS
15 KV / 12.7 MCOV
DUTY CYCLE 15 V
23.6" CREEPAGE DISTANCE
11.6" STRIKE DISTANCE
18.3" LENGTH