- Part No. 100ALD3P2SS1AG100#
- Category Controls & Indicators
- Category Pressure Gauge
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
100ALD3P2SS1AG100
PROCESS PRESSURE GAUGE
100MM (AVAILABLE ONLY WITH CASE 3)
ACID LEAK DETECTION
T6500
MONEL
DF - 316L SS
316L SS - 510 SEAL
1" 150RF FLANGE DF SEAL
GLYCERIN
100 PSI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 13/08/2019
100ALD3P2SS1AG100#
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. 100ALD3P2SS1AG100#
- Category Pressure Gauge
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
100ALD3P2SS1AG100
PROCESS PRESSURE GAUGE
ACID LEAK DETECTION
T6500
MONEL
DF - 316L SS
316L SS - 510 SEAL
1" 150RF FLANGE DF SEAL
GLYCERIN
100 PSI