- Part No. E1S-H15-Z1
Description:
E1SH15Z1
STRIPPED
10A @ 125/250 VAC
3A @ 480 VAC
15 PSI MAX ADJUSTABLE
1/8" NPT INTERNAL - 1/2" NPT EXTERNAL
ANODIZED ALUMINUM
BUNA-N
OXYGEN SERVICE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 27/10/2021
E1S-H15-Z1
Specifications
- Part No. E1S-H15-Z1
Description:
E1SH15Z1
STRIPPED
10A @ 125/250 VAC
3A @ 480 VAC
15 PSI MAX ADJUSTABLE