- Part No. 6111153XP
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
6111153XP
1/4 DIN PROFILE CONTROLLER
T/C OR MV
RELAY
RS-485 TOTAL ACCESS COMMUNICATIONS
115 VAC INPUT & 230 VAC RELAYS
24 VDC TRANSMITTER POW
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 17/01/2013
6111153XP
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. 6111153XP
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
6111153XP
1/4 DIN PROFILE CONTROLLER
T/C OR MV
RELAY
115 VAC INPUT & 230 VAC RELAYS
24 VDC TRANSMITTER POW