- Part No. 6240223XP
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
6240223XP
1/4 DIN PROFILE CONTROLLER
VOLTS / MA
4-20 MA & SSR DRIVERS
NONE
SSR DRIVER
REMOTE RUN/HOLD
115 VAC INPUT & 230 VAC RELAYS
24 VDC TRANSMITTER P
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 17/01/2013
6240223XP
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. 6240223XP
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
6240223XP
1/4 DIN PROFILE CONTROLLER
VOLTS / MA
4-20 MA & SSR DRIVERS
NONE
SSR DRIVER
REMOTE RUN/HOLD
115 VAC INPUT & 230 VAC RELAYS
24 VDC TRANSMITTER P