- Part No. M1140042AJWA3E20
Description:
M1140042AJWA3E20
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 1400 A
MAX VOLTAGE 480 V
AUX SUPPLY 230 V
INPUT 4-20 MA
SOFT START + BURST FIRING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/01/2017
M1140042AJWA3E20
Specifications
- Part No. M1140042AJWA3E20
Description:
M1140042AJWA3E20
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 1400 A
MAX VOLTAGE 480 V
AUX SUPPLY 230 V