- Part No. M2170042KB0A3O01
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 14.51 kgs
Product Information
Description:
M2170042KB0A3O01
POWERSTACK 2-PHASE
AMPERAGE 1700 A
MAX VOLT 480 V
AUX SUPPLY 230V
INPUT 10K POT
OPEN LOOP
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/01/2017
M2170042KB0A3O01
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. M2170042KB0A3O01
- Weight 14.51 kgs
Product Information
Description:
M2170042KB0A3O01
POWERSTACK 2-PHASE
AMPERAGE 1700 A
MAX VOLT 480 V
AUX SUPPLY 230V