- Part No. GE70-UK-2RS-A
- Category Machine Parts
- Category Bearing
- Weight 1.60 kgs
Product Information
Description:
GE70UK2RSA
SPHERICAL PLAIN BEARING
70 MM BORE
105 MM OD
49 MM INNER RING WIDTH
LIP SEALS ON BOTH SIDES
STEEL ON PTFE CONTACT MATERIAL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/01/2022
GE70-UK-2RS-A
Specifications
- Part No. GE70-UK-2RS-A
- Category Machine Parts
- Category Bearing
- Weight 1.60 kgs
Product Information
Description:
GE70UK2RSA
SPHERICAL PLAIN BEARING
70 MM BORE
105 MM OD
49 MM INNER RING WIDTH