- Part No. 121-C12-A-5-15-S-1000-K-PP-1-S-N
Description:
121C12A515S1000KPP1SN
MOUNTING STYLE A
INPUT VOLTAGE 5 VDC
BORE SIZE 15MM
QUADRATURE (A & B)
PUSH-PULL
FREQUENCY RESPONSE 100 KHZ (STA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 20/01/2023
Specifications
Description:
121C12A515S1000KPP1SN
MOUNTING STYLE A
INPUT VOLTAGE 5 VDC
BORE SIZE 15MM
QUADRATURE (A & B)
PUSH-PULL