- Part No. 755A-05-S-1024-K-PP-5-SF-S-N
Description:
755A05S1024KPP5SFSN
INCREMENTAL ENCODER
MODEL 755A
HOLLOW BORE
BORE SIZE 10MM
QUADRATURE (A & B)
PUSH-PULL
FREQUENCY RESPONSE 250 KHZ (3001 CPR AND ABOVE)
SLOTTED FLEX MOUNT
STANDARD 18 INCH CABL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 25/01/2023
755A-05-S-1024-K-PP-5-SF-S-N
Specifications
Description:
755A05S1024KPP5SFSN
INCREMENTAL ENCODER
MODEL 755A
HOLLOW BORE
BORE SIZE 10MM
QUADRATURE (A & B)
PUSH-PULL