- Part No. CFL-SS-12-33-L
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
CFLSS1233L
LEVELPRO CFL SERIES CONTINUOUS FLOAT LEVEL SENSOR | MATERIAL: 316 STAINLESS STEEL | 12"–33" RANGE (4–20 MA SPAN) | DISPLAY: LCD 4-DIGIT CHAMELEON COLOR | OUTPUT: 4-20MA | LOOP POWERED | CONNECTION: 2" NPT | INCLUDES 1 LENGTH EXTENSION
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 17/10/2025
CFL-SS-12-33-L
Specifications
- Part No. CFL-SS-12-33-L
- Category Sensors & Switches
- Category Float/Level Switch
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
CFLSS1233L