- Part No. CFL-SS-23-58-L
Description:
CFLSS2358L
LEVELPRO CFL SERIES CONTINUOUS FLOAT LEVEL SENSOR | MATERIAL: 316 STAINLESS STEEL | 23"–58" RANGE (4–20 MA SPAN) | DISPLAY: LCD 4-DIGIT CHAMELEON COLOR | OUTPUT: 4-20MA | LOOP POWERED | CONNECTION: 2" NPT | INCLUDES 3 LENGTH EXTENSIONS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 17/10/2025
CFL-SS-23-58-L
Specifications
- Part No. CFL-SS-23-58-L
Description:
CFLSS2358L