- Part No. ERJ-6RED49R9V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJ6RED49R9V
RES
49R9
0.5%
0.1W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:49.9OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ-6RED49R9V
Specifications
- Part No. ERJ-6RED49R9V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJ6RED49R9V
RES
49R9
0.5%
0.1W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:49.9OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION