- Part No. ERJ-H2RD3001X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJH2RD3001X
RESISTOR
3K
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:3KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0402 [1005 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ-H2RD3001X
Specifications
- Part No. ERJ-H2RD3001X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJH2RD3001X
RESISTOR
3K
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:3KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE