- Part No. ERJ-H2RD33R0X
Description:
ERJH2RD33R0X
RESISTOR
33R
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:33OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ-H2RD33R0X
Specifications
- Part No. ERJ-H2RD33R0X
Description:
ERJH2RD33R0X
RESISTOR
33R
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:33OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE