- Part No. ERJ-H2RD36R0X
Description:
ERJH2RD36R0X
RESISTOR
36R
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:36OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ-H2RD36R0X
Specifications
- Part No. ERJ-H2RD36R0X
Description:
ERJH2RD36R0X
RESISTOR
36R
0.1W
THICK FILM
0402
RESISTANCE:36OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE