- Part No. ERJ-H3EF1001V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJH3EF1001V
RESISTOR
1K
0.125W
THICK FILM
0603
RESISTANCE:1KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:125MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:75V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-H3EF1001V
Specifications
- Part No. ERJ-H3EF1001V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJH3EF1001V
RESISTOR
1K
0.125W
THICK FILM
0603
RESISTANCE:1KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:125MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE