- Part No. ERJ-H3EF11R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJH3EF11R0V
RESISTOR
11R
0.125W
THICK FILM
0603
RESISTANCE:11OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:125MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:75V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ-H3EF11R0V
Specifications
- Part No. ERJ-H3EF11R0V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJH3EF11R0V
RESISTOR
11R
0.125W
THICK FILM
0603
RESISTANCE:11OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:125MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE