- Part No. ERJ-P03F3900V
Description:
ERJP03F3900V
RESISTOR
THICK FILM
390R
1%
0.2W
0603
REEL
RESISTANCE:390OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:200MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-P03F3900V
Specifications
- Part No. ERJ-P03F3900V
Description:
ERJP03F3900V
RESISTOR
THICK FILM
390R
1%
0.2W
0603
REEL
RESISTANCE:390OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:200MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE