- Part No. ERJ-PA2D8660X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJPA2D8660X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
866R
0.2W
0402
RESISTANCE:866OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:200MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0402 [1005 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-PA2D8660X
Specifications
- Part No. ERJ-PA2D8660X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJPA2D8660X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
866R
0.2W
0402
RESISTANCE:866OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:200MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE