- Part No. ERJ-PA2D9090X
Description:
ERJPA2D9090X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
909R
0.2W
0402
RESISTANCE:909OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-PA2D9090X
Specifications
- Part No. ERJ-PA2D9090X
Description:
ERJPA2D9090X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
909R
0.2W
0402
RESISTANCE:909OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE