- Part No. ERJ-PA2D9530X
Description:
ERJPA2D9530X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
953R
0.2W
0402
RESISTANCE:953OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-PA2D9530X
Specifications
- Part No. ERJ-PA2D9530X
Description:
ERJPA2D9530X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
953R
0.2W
0402
RESISTANCE:953OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE