- Part No. ERJ-PA2D97R6X
Description:
ERJPA2D97R6X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
97R6
0.2W
0402
RESISTANCE:97.6OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-PA2D97R6X
Specifications
- Part No. ERJ-PA2D97R6X
Description:
ERJPA2D97R6X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
97R6
0.2W
0402
RESISTANCE:97.6OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE