- Part No. ERJ-PB3D1502V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJPB3D1502V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
15K
0.2W
0603
RESISTANCE:15KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:200MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH PRECISION
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-PB3D1502V
Specifications
- Part No. ERJ-PB3D1502V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJPB3D1502V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
15K
0.2W
0603
RESISTANCE:15KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:200MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH PRECISION