- Part No. ERJ-PB6D1001V
Description:
ERJPB6D1001V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
1K
0.25W
0805
RESISTANCE:1KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH PRECISION
VOLTAGE RATING:150V ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-PB6D1001V
Specifications
- Part No. ERJ-PB6D1001V
Description:
ERJPB6D1001V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
1K
0.25W
0805
RESISTANCE:1KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:250MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH PRECISION