- Part No. ERJ-S02D36R0X
Description:
ERJS02D36R0X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
36R
0.1W
0402
RESISTANCE:36OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0402 [1005 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-S02D36R0X
Specifications
- Part No. ERJ-S02D36R0X
Description:
ERJS02D36R0X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
36R
0.1W
0402
RESISTANCE:36OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT