- Part No. ERJ-S03D27R0V
Description:
ERJS03D27R0V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R
0.1W
0603
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:75V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-S03D27R0V
Specifications
- Part No. ERJ-S03D27R0V
Description:
ERJS03D27R0V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R
0.1W
0603
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT