- Part No. ERJ-S1DD6340U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJS1DD6340U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
634R
0.75W
2010
RESISTANCE:634OHM
RESISTANCE TOLERANCE: 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR CASE STYLE:2010 [5025 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-S1DD6340U
Specifications
- Part No. ERJ-S1DD6340U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJS1DD6340U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
634R
0.75W
2010
RESISTANCE:634OHM
RESISTANCE TOLERANCE: 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT