- Part No. ERJ-S1DD8201U
Description:
ERJS1DD8201U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
8K2
0.75W
2010
RESISTANCE:8.2KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-S1DD8201U
Specifications
- Part No. ERJ-S1DD8201U
Description:
ERJS1DD8201U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
8K2
0.75W
2010
RESISTANCE:8.2KOHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT