- Part No. ERJ-S1DD82R0U
Description:
ERJS1DD82R0U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
82R
0.75W
2010
RESISTANCE:82OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-S1DD82R0U
Specifications
- Part No. ERJ-S1DD82R0U
Description:
ERJS1DD82R0U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
82R
0.75W
2010
RESISTANCE:82OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT