- Part No. ERJ-U02J101X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJU02J101X
RESISTOR
THICK FILM
100R
5%
0.1W
0402
RESISTANCE:100OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0402 [1005 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U02J101X
Specifications
- Part No. ERJ-U02J101X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJU02J101X
RESISTOR
THICK FILM
100R
5%
0.1W
0402
RESISTANCE:100OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT