- Part No. ERJ-U03D27R0V
Description:
ERJU03D27R0V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R
0.1W
0603
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:75V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U03D27R0V
Specifications
- Part No. ERJ-U03D27R0V
Description:
ERJU03D27R0V
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R
0.1W
0603
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT