- Part No. ERJ-U12D1370U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJU12D1370U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
137R
0.75W
1812
RESISTANCE:137OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR CASE STYLE:1812 [4532 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-U12D1370U
Specifications
- Part No. ERJ-U12D1370U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJU12D1370U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
137R
0.75W
1812
RESISTANCE:137OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT