- Part No. ERJ-U12D1580U
Description:
ERJU12D1580U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
158R
0.75W
1812
RESISTANCE:158OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U12D1580U
Specifications
- Part No. ERJ-U12D1580U
Description:
ERJU12D1580U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
158R
0.75W
1812
RESISTANCE:158OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT