- Part No. ERJ-U12D1870U
Description:
ERJU12D1870U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
187R
0.75W
1812
RESISTANCE:187OHM
RESISTANCE TOLERANCE: 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U12D1870U
Specifications
- Part No. ERJ-U12D1870U
Description:
ERJU12D1870U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
187R
0.75W
1812
RESISTANCE:187OHM
RESISTANCE TOLERANCE: 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT