- Part No. ERJ-U12D27R0U
Description:
ERJU12D27R0U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R
0.75W
1812
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-U12D27R0U
Specifications
- Part No. ERJ-U12D27R0U
Description:
ERJU12D27R0U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R
0.75W
1812
RESISTANCE:27OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT