- Part No. ERJ-U12D3480U
Description:
ERJU12D3480U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
348R
0.75W
1812
RESISTANCE:348OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR CASE STYLE:1812 [4532 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U12D3480U
Specifications
- Part No. ERJ-U12D3480U
Description:
ERJU12D3480U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
348R
0.75W
1812
RESISTANCE:348OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT