- Part No. ERJ-U14D27R4U
Description:
ERJU14D27R4U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R4
0.5W
1210
RESISTANCE:27.4OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U14D27R4U
Specifications
- Part No. ERJ-U14D27R4U
Description:
ERJU14D27R4U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
27R4
0.5W
1210
RESISTANCE:27.4OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT