- Part No. ERJ-U1DD2940U
Description:
ERJU1DD2940U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
294R
0.75W
2010
RESISTANCE:294OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR CASE STYLE:2010 [5025 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-U1DD2940U
Specifications
- Part No. ERJ-U1DD2940U
Description:
ERJU1DD2940U
CHIP RESISTOR
THICK FILM
294R
0.75W
2010
RESISTANCE:294OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:750MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:SULFUR RESISTANT