- Part No. ERJ1TYJ2R7U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJ1TYJ2R7U
RES
2R7
5%
1W
2512
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:2512 [6432 METRIC]
RESISTANCE:2.7OHM
PRODUCT RANGE:ERJ1T SERIES
VOLTAGE RATING:200V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 14/04/2026
ERJ1TYJ2R7U
Specifications
- Part No. ERJ1TYJ2R7U
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJ1TYJ2R7U
RES
2R7
5%
1W
2512
THICK FILM
RESISTANCE:2.7OHM
PRODUCT RANGE:ERJ1T SERIES
VOLTAGE RATING:200V
POWER RATING:1W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%