- Part No. ERJ2RKF4640X
Description:
ERJ2RKF4640X
RES
464R
1%
0.1W
RESISTOR CASE STYLE:0402 [1005 METRIC]
RESISTANCE:464OHM
PRODUCT RANGE:ERJ2R SERIES
VOLTAGE RATING:50V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 05/02/2025
ERJ2RKF4640X
Specifications
- Part No. ERJ2RKF4640X
Description:
ERJ2RKF4640X
RES
464R
1%
0.1W
RESISTANCE:464OHM
PRODUCT RANGE:ERJ2R SERIES
VOLTAGE RATING:50V
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%