- Part No. ERJ2RKF8870X
Description:
ERJ2RKF8870X
RES
THICK FILM
887R
1%
0.1W
0402
RESISTANCE:887OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0402 [1005 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ2RKF8870X
Specifications
- Part No. ERJ2RKF8870X
Description:
ERJ2RKF8870X
RES
THICK FILM
887R
1%
0.1W
0402
RESISTANCE:887OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:PRECISION