- Part No. ERJ3EKF1330V
Description:
ERJ3EKF1330V
RES
133R
1%
0.1W
RESISTOR CASE STYLE:0603 [1608 METRIC]
RESISTANCE:133OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 05/02/2025
ERJ3EKF1330V
Specifications
- Part No. ERJ3EKF1330V
Description:
ERJ3EKF1330V
RES
133R
1%
0.1W
RESISTANCE:133OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%