- Part No. ERJH3GJ470V
Description:
ERJH3GJ470V
RESISTOR
47R
0.125W
THICK FILM
0603
RESISTANCE:47OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:125MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:75V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJH3GJ470V
Specifications
- Part No. ERJH3GJ470V
Description:
ERJH3GJ470V
RESISTOR
47R
0.125W
THICK FILM
0603
RESISTANCE:47OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
POWER RATING:125MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE