- Part No. ERJHP6F10R0V
Description:
ERJHP6F10R0V
RESISTOR
10R
0.5W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:10OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:500MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE
VOLTAGE RATING:400V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJHP6F10R0V
Specifications
- Part No. ERJHP6F10R0V
Description:
ERJHP6F10R0V
RESISTOR
10R
0.5W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:10OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:500MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:HIGH TEMPERATURE