- Part No. ERJP03F10R7V
Description:
ERJP03F10R7V
RESISTOR
10R7
1%
0.2W
0603
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:0603 [1608 METRIC]
RESISTANCE:10.7OHM
PRODUCT RANGE:ERJP03 SERIES
VOLTAGE RATING:150V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJP03F10R7V
Specifications
- Part No. ERJP03F10R7V
Description:
ERJP03F10R7V
RESISTOR
10R7
1%
0.2W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:10.7OHM
PRODUCT RANGE:ERJP03 SERIES
VOLTAGE RATING:150V
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%