- Part No. PCV2B150MCL1GS
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
PCV2B150MCL1GS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
15UF
125V
SMD CAN
CAPACITANCE 15 F
VOLTAGE RATING 125V
AE CAPACITOR CASE RADIAL CAN - SMD
PRODUCT RANGE CV SERIES
ESR 0.048OHM
LIFETIME @ TEMPERATURE 5000 HOURS @ 105 C
DIAMETER 10MM
ROHS COMPLIANT YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
PCV2B150MCL1GS
Specifications
- Part No. PCV2B150MCL1GS
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
PCV2B150MCL1GS
15UF
125V
SMD CAN
CAPACITANCE 15 F
VOLTAGE RATING 125V
PRODUCT RANGE CV SERIES
ESR 0.048OHM
DIAMETER 10MM