- Part No. 115E2C300CAAEA115190
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
115E2C300CAAEA115190
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR FM
115 MM FRAME SIZE
220 VAC
50/60 HZ
STANDARD PEAK TORQUE
C TYPE FRAME
9.4 NM
3000 RPM
NO BRAKE
ROTATABLE POWER+SIGNAL CONN
KEYWAY W FULL KEY
RESOLVER
STD INERTIA+PTC
19 MM DIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 30/09/2024
115E2C300CAAEA115190
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
115E2C300CAAEA115190
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR FM
115 MM FRAME SIZE
220 VAC
50/60 HZ
STANDARD PEAK TORQUE
C TYPE FRAME
9.4 NM
3000 RPM
NO BRAKE
ROTATABLE POWER+SIGNAL CONN
KEYWAY W FULL KEY
RESOLVER
STD INERTIA+PTC
19 MM DIA