- Part No. PMEG2005BELD
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.45 kgs
Product Information
Description:
PMEG2005BELD
RECTIFIER DIODE
SINGLE
20 V
500 MA
390 MV
6 A
150 C
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 07/11/2016
PMEG2005BELD
Specifications
- Part No. PMEG2005BELD
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.45 kgs
Product Information
Description:
PMEG2005BELD
RECTIFIER DIODE
SINGLE
20 V
500 MA
390 MV
6 A